wyswietlanie.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Dodatkowe, przydatne funkcje w wizualizerach oraz oprogramowanie

Nanoszenie notatek na obraz

Ciekawą funkcją jest możliwość nanoszenia notatek na wyświetlany obraz. Funkcji tej można używać przy pomocy komputera i dołączonego do wizualizera oprogramowania lub (w przypadku niektórych modeli projektorów) tylko za pomocą myszki komputerowej wpinanej bezpośrednio do wizualizera.

Funkcja dzielenia ekranu (Split-Screen)

Umożliwia podgląd i/lub porównanie dwóch obrazów w ten sposób, że na połowie ekranu wyświetlany jest jeden obraz (np. schemat, wzorzec), a na drugiej połowie rzeczywisty obraz z kamery dla porównania

Funkcja negatywu

W połączeniu z podświetlanym pulpitem pozwala na oglądanie obrazów negatywowych

Stop klatka (Freeze)

Pozwala na „zamrożenie” aktualnie wyświetlanego obrazu (np. w celu zapamiętania lub wykorzystania do porównania w trybie dzielenia ekranu (Split-Screen). Może być również przydatny w sytuacji, gdy pokazywanych jest kilka dokumentów pod rząd i wykładowca nie chce pokazywać samej czynności zmiany kartek (podczas której dalej wyświetlany jest obraz poprzedniej kartki).

Funkcja obracania obrazu

Pozwala obracać obraz bez przekręcania kamery (przydatne przy mapach, schematach).

Ekwiwalent zoomu optycznego

Szukając kluczowych cech wyróżniających wizualizery najczęściej branymi pod uwagę są parametry określające zoom cyfrowy i optyczny. Często jednak modele posiadające zoom optyczny są dużo droższe niż te posiadające jedynie zoom cyfrowy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów część producentów opracowała technologię pozwalającą na uzyskanie efektów przybliżenia jakościowo nie ustępujących zoomowi optycznemu i jednocześnie nie wymagających kosztownej optyki.

Ekwiwalent zoomu optycznego pozwala na przybliżanie obrazu na zasadzie zoomu cyfrowego, ale bez straty jakości, którą charakteryzuje się ta metoda.  Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu w pełni możliwości matrycy, która potrafi wygenerować obraz w rozdzielczości o wiele większej niż rozdzielczość, w której jest wyświetlany. Przy standardowym zoomie cyfrowym następuje „rozciągnięcie” każdego piksela obrazu wygenerowanego przez matrycę. Ekwiwalent zoomu optycznego korzysta z obrazu wygenerowanego w pełnej rozdzielczości jaką oferuję matryca. Dzięki „zapasowi pikseli” uzyskanemu w ten sposób pozwala na wyświetlenie dodatkowych pikseli a nie rozciąganie ich. Uzyskane w ten sposób przybliżenie nie ustępuje jakościowo przybliżeniu optycznemu i jest jego programowym ekwiwalentem.

Ekwiwalent zoomu optycznego  możemy spotkać przeglądając specyfikację niektórych modeli wizualizerów firmy AVer oraz Lumens. W przypadku firmy AVer funkcję tę nazwano „AVer Zoom”, natomiast w  przypadku firmy Lumens jest to „Pixel Zoom”.


Autofocus

Zmienne warunki oświetleniowe potrafią skutecznie utrudnić przeprowadzenie efektownej prezentacji.  Obraz prezentowany na ekranie może w jednej chwili stać się za ciemny, za jasny lub po prostu rozmazany. Dzięki funkcji autofokus za pomocą jednego przycisku na obudowie wizualizera, pilocie czy dołączanej aplikacji urządzenie automatycznie ustawi ostrość, jasność i kontrast optymalnie do aktualnych warunków, co pozwoli na oszczędzić czas na ręczne dobieranie ustawień.

Funkcje, a oprogramowanie

W zależności od marki i modelu dostajemy określone oprogramowanie, które pozwoli nam na wyświetlenie obrazu na ekranie komputera.

AVer

AVer Academy Suite – dostarczany wraz z wizualizerami AVer to niezwykle przydatny zestaw 3 podstawowych narzędzi:

1.       Program Sphere
2.       Dodatki umożliwiające pokaz z wizualizera w programach MS Office
3.       Dodatek do Tablic Interaktywnych i Tabletów

Program Sphere to aplikacja, która umożliwia wyświetlanie obrazu z wizualizera na ekranie komputera. Możliwości Sphere to m.in.:
- zoom
- nagrywanie wideo i robienie zdjęć
- obracanie obrazu i lustrzane odbicie
- kurtyna
- reflektor
- dzielenie ekranu z zintegrowaną w laptopie kamerką lub odtwarzanym plikiem wideo
- możliwość nanoszenia notatek na wyświetlany obraz
- eksportowanie zdjęć i filmów bezpośrednio do serwisu YouTube, Dropbox, Tweeter, Picasa

Dodatki do MS Office. W skład wchodzą programy A+ Plug-in for Power Point, A+ Plug-in for Word, A+ Plug-in Excel. Pozwalają one na urozmaicenie prezentacji lub dokumentu pokazem na żywo z wizualizera.

Dodatek do Tablic Interaktywnych i Tabletów. Narzędzie pozwalające na szybkie połączenie prezentacji za pomocą tablicy interaktywnej z pokazem z wizualizera.

Lumens

Wizualizery Lumensa sprzedawane są z dwoma rodzajami oprogramowania, modele przenośne wyposażone są w oprogramowanie Ladibug, a wizualizery stacjonarne oraz wizualizer sufitowy CL510 posiadają oprogramowanie PodiumView 2.0. Obie aplikacje oferują identyczne możliwości różniąc się nieznacznie interfejsem.

Możliwości LadiBug i PodiumView to m.in.:

- zoom
- autofokus
- sterowanie oświetleniem LED
- stopklatka
- chwytanie poklatkowe
- nagrywanie wideo i robienie zdjęć
- kurtyna
- reflektor
- możliwość nanoszenia notatek na wyświetlany obraz

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ZAPYTAJ O CENE SPECJALNĄ

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących produktu lub uzyskania ceny specjalnej prosimy o przesłanie kilku podstawowych informacji dotyczących potencjalnego Nabywcy. Czas odpowiedzi lub przydzielenia ceny specjalnej jest zależny od producenta danego urządzenia i może wynosić od 2 do nawet 48 godzin.









* - Pole wymagane


Sklep internetowy Shoper.pl