Informacje dodatkowe

PROJEKTORY

MONITORY MEDYCZNE

MONITORY WIELKOFORMATOWE

MONITORY INTERAKTYWNE

LABORATORIA CYFROWE

TABLICE INTERAKTYWNE

EKRAN

TABLICE KOPIUJĄCE

WIDEOKONFERENCJE

SYSTEMY DO TESTÓW

DIGITAL SIGNAGE

WIZUALIZERY

 

Nowości
Monitor NEC MultiSync E556
Monitor NEC MultiSync E556
6 490,00 zł 5 276,42 zł
szt.
Nasze autoryzacje

BARCO GOLD PARTNER

Certyfikowany ośrodek kalibracyjny monitorów interaktywnych

NEC Authorized Reseller

SAMSUNG Partner

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty (podgląd)
Płatność za zamówienia realizowana są wyłącznie w polskich złotych (PLN)

Jak dobrać tablicę interaktywną?

Tablica interaktywna jest to urządzenie współpracujące z komputerem lub notebookiem i projektorem multimedialnym. Działa jak duży ekran dotykowy, który w zależności od technologii, w jakiej wykonano tablicę, może być obsługiwany za pomocą palca (technologia optyczna, pozycjonowania w podczerwieni, pojemnościowa) lub specjalnego pisaka (technologia elektromagnetyczna). Tablice interaktywne umożliwiają wyświetlanie dowolnej zawartości komputera w dużym formacie. Jednak najważniejszą jej cechą jest pełna interakcja z użytkownikiem. Prelegent prowadzący prezentację lub nauczyciel prowadzący lekcję, stojąc przy tablicy interaktywnej może obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze lub notebooku. Na każdym, wyświetlonym na tablicy interaktywnej, obrazie/zdjęciu/tekście można pisać, notować, zaznaczać, podkreślać. Wszystkie naniesione na tablicy notatki można zapisać rozesłać pocztą e-mail/umieścić na serwerze lub wydrukować.

Rozważając kupno tablicy interaktywnej dla swoje szkoły/klasy trzeba wziąć kilka aspektów pod uwagę. Przede wszystkim rozdzielmy tablicę interaktywną od oprogramowania. Z punktu widzenia użytkownika dość łatwo jest połączyć te dwie kwestie, gdyż o atrakcyjność lekcji interaktywnych dba właśnie program. Należy jednak pamiętać, że to tablica jako urządzenie będzie obecna w klasie przez wiele lat. Oprogramowanie będzie się zmieniać: będą wychodzić nowe wersje, powstaną nowe, ciekawe pomysły, zmieni się podstawa programowa, etc, - tymczasem na ścianie wciąż będzie wisieć ta sama tablica. Wybierając tablicę interaktywną warto zwrócić uwagę na łatwość i wygodę obsługi – czy tablica reaguje na dotyk palca i pióra ?, czy tylko na pióro ? To ważne, gdyż jeśli w trakcie lekcji skończy się bateria w piórze, lub samo pióro ulegnie zniszczeniu nie będziemy mogli korzystać z tablicy interaktywnej, dla której pióro jest niezbędne. Warto poszukać na rynku rozwiązań, które nie wymagają wprawy w korzystaniu, dzięki czemu nauczyciel skupia się na prowadzeniu zajęć, a nie na obsłudze tablicy. Przykładowo, tablicę interaktywną firmy Panasonic możemy obsługiwać palcem lub piórem. Samo pióro ma wbudowane pokrętło, którym wybieramy narzędzia i kolory pisania co nie wpływa na płynność prowadzenia zajęć. Kolejną sprawą są głośniki – jeżeli już korzystamy z tablicy interaktywnej, z pewnością sięgniemy po materiały multimedialne – zdjęcia, filmy, dźwięki czy animacje. Jeżeli chcemy maksymalnie uprościć obsługę tablicy, wybierzmy model z wbudowanymi głośnikami – zaoszczędzi to kłopotów z podłączaniem dodatkowych kabli i uruchamianiem dodatkowego urządzenia. Jeżeli tablica interaktywna ma zastąpić tablicę kredową należy zwrócić uwagę na możliwość obsługi multidotyku – jest to funkcja umożliwiająca pracę np. 3 uczniów jednocześnie w dowolnej części tablicy. Dzięki temu możemy stworzyć prawdziwą interakcję – przygotować zadania by później rozwiązywać je z uczniami. Z punktu widzenia ekonomicznego zapytajmy o gwarancje i przede wszystkim szkolenie. Sama tablica bez szkolenia powoduje, że zaczynamy od podstaw i wyważamy otwarte już drzwi.
  
Na co zwrócić uwagę przy zakupie tablicy interaktywnej ?
  
Rodzaj powierzchni - ważne, aby powierzchnia była suchościeralna (pozwalała na pisanie zwykłymi markerami), magnetyczna
  
Bezpieczeństwo użytkowania - tablica powinna posiadać długi okres gwarancji (nawet 5 lat), powierzchnię nie odbijającą światła projektora (chroniącą oczy) oraz odporną na uszkodzenia
   
Sposób obsługi tablicy
- najpopularniejsze są tablie interaktywne, które można obsługiwać za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika (tablice optyczne, na podczerwień)
  
Dołączone oprogramowanie
- ważne, aby tablica posiadała oprogramowanie, z którego można korzystać również po zmianie tablicy interaktywnej (aby jego licencja nie była ściśle powiązana ze sprzętem). Oprogramowanie powinno posiadać możliwość rozpoznawania pisma w języku polskim, bogatą bazę wiedzy (obrazy, filmy) oraz być intuicyjne w obsłudze.
  
PODZIAŁ TABLIC WG TECHNOLOGII WYKONANIA
  
Technologia optyczna
- obsługa za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika 
- powierzchnia całkowicie odporna na uszkodzenia mechaniczne (ewentualne uszkodzenie nie wpływa na działanie tablicy)
- powierzchnia matowa, nie powoduje refleksów przy projekcji
- wysoka dokładność odczytu

Technologia IR (pozycjonowanie w podczerwieni)
  - obsługa za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika
- powierzchnia całkowicie odporna na uszkodzenia mechaniczne (ewentualne uszkodzenie nie wpływa na działanie tablicy)
- powierzchnia matowa, nie powoduje refleksów przy projekcji
 
Technologia EM (elektromagnetyczna) 
- obsługa za pomocą precyzyjnych pisaków (dołączane w zestawie) i przez kilka osób jednocześnie
- powierzchnia suchościeralna, której można używać jak zwykłej białej tablicy
- wysoka rozdzielczość dla zastosowań wymagających precyzyjnych wskazań
  
Technologia pojemnościowa
- możliwość obsługi przez wiele osób jednocześnie
- obsługa za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika
- powierzchnia suchościeralna, której można używać jak zwykłej białej tablicy
- wysoka rozdzielczość dla zastosowań wymagających precyzyjnych wskazań
   

Nowością na rynku są Interaktywne tablice LCD, które pozwalają korzystać z interaktywnych funkcji oraz standardowego wyświetlacza LCD. W przypadku tego rozwiązania nie jest wymagane posiadanie projektora. Tablica LCD może w każdej chwili posłużyć jako zwykły monitor do odtwarzania filmów czy prezentacji.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl