Kalibracja monitorów
 
 
Świadczymy usługi w zakresie kalibracji monitorów medycznych oraz monitorów graficznych. Od 2014 firma UniKomp posiada status: Certyfikowany Ośrodek Kalibracyjny Monitorów Medycznych NEC.
 
 
2014 2015 2016
   
2017 2018  
 

Świadczymy usługi w zakresie kalibracji:

  • monitorów medycznych firm NEC, BARCO i EIZO
  • monitorów graficznych (wszystkie marki)

 


Na czym polega kalibracja monitorów medycznych?

Kalibracja monitorów medycznych polega na wyświetleniu (przez odpowiednie oprogramowanie) na monitorze kolejnych obrazów o różnym poziomie wartości prezentacji. Dla każdego z nich mierzona jest luminancja, a wyniki pomiarów przekazywane są z detektora (kolorymetru) znajdującego się przy powierzchni ekranu monitora do odpowiedniego oprogramowania. Następnie monitor regulowany jest tak, aby poszczególnym poziomom prezentacji odpowiadały odpowiednie luminancje. Kalibracja monitora zapewnia, że dla danego monitora postrzegany kontrast jest taki sam w całym zakresie skali szarości. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami wszystkie monitory medyczne użytkowane do badań diagnostycznych muszą przechodzić odpowiednie okresowe kalibracje zgodnie z ustalonym harmonogramem

 

 

Na czym polega kalibracja monitorów graficznych?

Gdy mowa o monitorach przeznaczonych do zastosowań graficznych, jednymi z pierwszych terminów, które pojawiają się w użyciu, są: kalibracja oraz profilowanie. Bardzo często stosowane są one zamiennie. Choć są to pojęcia ze sobą bardzo mocno związane, nie są jednak tożsame.

Czym jest profil barwny? Jest to zbiór danych opisujących w jaki sposób dane urządzenie reprodukuje kolory, zapisany w pliku o rozszerzeniu .icc zgodnie z normami ogłoszonymi przez Międzynarodowe Konsorcjum Kolorystyczne (International Color Consortium). Informacje zawarte w plikach z profilami barwnymi wykorzystywane są przez system zarządzania barwą niejako do „tłumaczenia” oprogramowaniu edycyjnemu, jakich kolorów ma użyć do wyświetlenia na monitorze np. zdjęcia stworzonego aparatem cyfrowym. Dokładnie do tego samego celu służą profile barwne papierów i materiałów drukarskich (np. atramentów) – umożliwiają systemowi CMS (Color Management System) symulację na ekranie monitora kolorów uzyskanych na wydruku.

Skąd wziąć profil barwny? Do najprostszych zastosowań wystarczają w większości przypadków pliki dostarczone przez producentów sprzętu bądź materiałów drukarskich. Należy jednak pamiętać, że są to wartości uśrednione na podstawie pomiarów kilkudziesięciu czy nawet kilkuset urządzeń. Uśrednienie takie wprowadza zbyt duży margines błędu, by można było ich używać w profesjonalnych zastosowaniach poligraficznych.
 

Informacje o UNIKOMP - Nowe Technologie IT

Garść informacji o działalności firmy w zakresie obrazowania medycznego (pliki do pobrania):

  • UniKomp ulotka medyczna – pobierz plik w PDF => LINK
  • UniKomp ulotka firmowa - pobierz plik w PDF => LINK
  • UniKomp ulotka dotycząca kalibracji monitorów medycznych – pobierz plik w PDF => LINK
  • Case Study dostawy dla Konsorcjum Radiologów w Zawierciu - pobierz plik w PDF => LINK

Artykuł dotyczący dostarczanych przez naszą firmę rozwiązań do obrazowania medycznego, który ukazał się w branżowym czasopiśmie CRN.

  • sam artykuł - pobierz plik w PDF => LINK
  • pełne wydanie czasopisma CRN wraz z artykułem (str. 66-67) - pobierz plik w PDF => LINK

 

 


W przypadku zainteresowania usługą kalibracji monitorów prosimy o kontakt poprzez poniższy formularz.

 Formularz kontaktowydo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl