ZADZWOŃ DO NAS
+48 32 210 22 11
0
suma: 0,00 zł do kasy
Kalibracja monitorów
   

KALIBRACJA MONITORÓW MEDYCZNYCH  
 

Świadczymy usługi w zakresie kalibracji monitorów medycznych firm EIZO, BARCO, LG, NEC oraz innych marek,

 


 


Od 2014 posiadamy status
Certyfikowany Ośrodek Kalibracyjny Monitorów Medycznych NEC.

   
 
     
     
 


Na czym polega kalibracja monitorów medycznych?

Kalibracja monitorów medycznych polega na wyświetleniu (przez odpowiednie oprogramowanie) na monitorze kolejnych obrazów o różnym poziomie wartości prezentacji. Dla każdego z nich mierzona jest luminancja, a wyniki pomiarów przekazywane są z detektora (kolorymetru) znajdującego się przy powierzchni ekranu monitora do odpowiedniego oprogramowania. Następnie monitor regulowany jest tak, aby poszczególnym poziomom prezentacji odpowiadały odpowiednie luminancje. Kalibracja monitora zapewnia, że dla danego monitora postrzegany kontrast jest taki sam w całym zakresie skali szarości. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami wszystkie monitory medyczne użytkowane do badań diagnostycznych muszą przechodzić odpowiednie okresowe kalibracje zgodnie z ustalonym harmonogramem

 

 

Powyższy przykład pokazuje różnice pomiędzy monitorem, który nie wyświetla obrazu zgodnie ze standardem DICOM (po lewej stronie), a monitorem poprawnie skalibrowanym, zgodnie z krzywą DICOM (po prawej stronie).
TESTY SPECJALISTYCZNE MONITORÓW MEDYCZNYCH


Aby móc dostarczać Państwu kompletne rozwiązania do obrazowania medycznego, 
nawiązaliśmy współpracę z Laboratorium Pomiarów Radiologicznym, firmą GL Center Sp. z o.o., które jest  akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji (akredytacja nr AB 1456). 

W związku z powyższym mają Państwo możliwość zakupu monitorów medycznych wraz kalibracją i przeprowadzonymi testami specjalistycznymi. Wraz z zakupionymi monitorami otrzymują Państwo pełną dokumentację wykonanych usług kalibracji i przeprowadzonych pozytywnych testach specjalistycznych.

Ulotka dotycząca testów specjalistycznych monitorów medycznych – pobierz plik w PDF => LINKPozostałe informacje o rozwiązaniach z zakresu obrazowania medycznego dostarczanych przez firmię UniKomp Nowe Technologie IT

(pliki PDF do pobrania lub linki do zewnętrznych stron www):
   

  • UniKomp ulotka medyczna – pobierz plik w PDF => LINK
  • UniKomp ulotka dotycząca kalibracji monitorów medycznych – pobierz plik w PDF => LINK
  • Poradnik poprawnej eksploatacji monitorów medycznych NEC (wersja demo poradnika) - pobierz plik w PDF => LINK
  • Case Study dostawy dla Konsorcjum Radiologów w Zawierciu - pobierz plik w PDF => LINK
  • Obrazowanie medyczne - filmy demonstracyjne z naszego kanału YouTube - zobacz filmy na www => LINK

Artykuł dotyczący dostarczanych przez naszą firmę rozwiązań do obrazowania medycznego, który ukazał się w branżowym czasopiśmie CRN.

  • sam artykuł - pobierz plik w PDF => LINK
  • pełne wydanie czasopisma CRN wraz z artykułem (str. 66-67) - pobierz plik w PDF => LINK

 

 


KALIBRACJA MONITORÓW GRAFICZNYCH

 

Na czym polega kalibracja monitorów graficznych?

Gdy mowa o monitorach przeznaczonych do zastosowań graficznych, jednymi z pierwszych terminów, które pojawiają się w użyciu, są: kalibracja oraz profilowanie. Bardzo często stosowane są one zamiennie. Choć są to pojęcia ze sobą bardzo mocno związane, nie są jednak tożsame.

Czym jest profil barwny? Jest to zbiór danych opisujących w jaki sposób dane urządzenie reprodukuje kolory, zapisany w pliku o rozszerzeniu .icc zgodnie z normami ogłoszonymi przez Międzynarodowe Konsorcjum Kolorystyczne (International Color Consortium). Informacje zawarte w plikach z profilami barwnymi wykorzystywane są przez system zarządzania barwą niejako do „tłumaczenia” oprogramowaniu edycyjnemu, jakich kolorów ma użyć do wyświetlenia na monitorze np. zdjęcia stworzonego aparatem cyfrowym. Dokładnie do tego samego celu służą profile barwne papierów i materiałów drukarskich (np. atramentów) – umożliwiają systemowi CMS (Color Management System) symulację na ekranie monitora kolorów uzyskanych na wydruku.

Skąd wziąć profil barwny? Do najprostszych zastosowań wystarczają w większości przypadków pliki dostarczone przez producentów sprzętu bądź materiałów drukarskich. Należy jednak pamiętać, że są to wartości uśrednione na podstawie pomiarów kilkudziesięciu czy nawet kilkuset urządzeń. Uśrednienie takie wprowadza zbyt duży margines błędu, by można było ich używać w profesjonalnych zastosowaniach poligraficznych.

 

W przypadku zainteresowania usługą kalibracji monitorów

prosimy o kontakt poprzez poniższy formularz.

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl