ZADZWOŃ DO NAS
+48 32 210 22 11
0
suma: 0,00 zł do kasy

SKUTECZNOŚĆ WALKI Z WIRUSEM PRZY POMOCY URZĄDZEŃ DO MASOWEGO POMIARU TEMPERATURY

Czy urządzenia termowizyjne wykrywają infekcję? Niestety nie, ale można je wykorzystać do wykrywania podwyższonej temperatury ciała, która zazwyczaj jest jednym z objawów choroby.  Swoją skuteczność systemy potwierdziły w chińskiej prowincji Zheijang, gdzie gorączkę wykryto u ponad 1200 osób, które okazały się zarażone koronawirusem.

Systemy UniView sprawdzą się szczególnie w miejscach, gdzie kluczowa jest nie tylko dokładność, ale też szybkość pomiaru – kamera TIC-500 może zeskanować aż 100 osób w ciągu 1 minuty! Ważną kwestią jest fakt, że kamera ma funkcję rozpoznawania twarzy (nawet w maseczkach), co zupełnie minimalizuje ryzyko wystąpienia przekłamania temperatury.

Skąd system wie, że temperatura jest podwyższona? W tym przypadku zastosowano tzw. blackbody, które ma stanowić wzorzec temperatury dla kamery – dlatego bardzo ważne jest, aby było ono ustawione w zasięgu obiektywu kamery. Całość funkcjonuje idealnie dzięki dedykowanemu oprogramowaniu, które służy do wizualnego wyświetlania informacji o temperaturze obiektów.

Oprócz kamery, UniView oferuje także bramki, które oprócz funkcji pomiaru temperatury, pełnią rolę wykrywacza metalu. Zastosowanie systemu daje służbom bezpieczeństwa gwarancję, że żadna z niepożądanych osób nie przejdzie kontroli niezauważona. Dodatkowo, strażnik może zachować odpowiednią odległość, przez co maksymalnie niweluje ryzyko zarażenia się.

Pomiar temperatury odbywa się z odległości ok. 10-15 cm od czujnika i można ją zmierzyć po zbliżeniu czoła lub nadgarstka. Jeżeli sensor wykryje wyższą temperaturę to system alarmuje dźwiękiem i błyskami świetlnymi.

W ofercie UniView można znaleźć również terminale, które mogą tworzyć ogólny system bezobsługowego wejścia na teren zakładu pracy. Terminal to tak naprawdę urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala na otwarcie bramki (np. przez skan twarzy lub dedykowane chipy) czy pomiar temperatury. Przy wykryciu nieprawidłowej temperatury wysyła alert dźwiękowy i świetlny.

Czy urządzenia do pomiaru temperatury stanowią zatem skuteczną broń do walki z wirusem? Stosowane w przestrzeniach publicznych (np. szpitale) czy przy wejściach do fabryk zdecydowanie pomagają spowolnić rozprzestrzenianie się infekcji, co czyni z nich bardzo efektywnym narzędziem w zwalczaniu infekcji.

Różnice pomiędzy systemami UniView

 

*Nie wszystkie modele bramek są wyposażone w wykrywacz metalu.

Stojak terminala termowizyjnego Stojak terminala termowizyjnego
Producent: KEDACOM
Cena: 1 220,00 zł (netto: 991,87 zł)
szt.

zobacz więcej

Terminal termowizyjny Kedacom KSCA120-ANW-TFC (zapytaj o rabat lub prezentację) Terminal termowizyjny Kedacom KSCA120-ANW-TFC (zapytaj o rabat lub prezentację)
Producent: KEDACOM
Cena: 4 690,00 zł (netto: 3 813,01 zł)
szt.

zobacz więcej

Terminal z modułem pomiaru temperatury UniView OET-213H-BTS1 Terminal z modułem pomiaru temperatury UniView OET-213H-BTS1
Producent: UniView
Cena: 0,00 zł (netto: 0,00 zł)

zobacz więcej

Kamera termowizyjna + body UniView USS-TIC600 (wyprzedaż, cena dotyczy 1 szt.) Kamera termowizyjna + body UniView USS-TIC600 (wyprzedaż, cena dotyczy 1 szt.)
Producent: UniView
Cena: 22 590,00 zł (netto: 18 365,85 zł)
szt.

zobacz więcej

Terminal termowizyjny UniView OET-223L-BTM32 Terminal termowizyjny UniView OET-223L-BTM32
Producent: UniView
Cena: 0,00 zł (netto: 0,00 zł)

zobacz więcej

Bramka do wykrywania metalu z pomiarem temperatury - Uniview USS-SC100A-TM-O Bramka do wykrywania metalu z pomiarem temperatury - Uniview USS-SC100A-TM-O
Producent: UniView
Cena: 5 900,00 zł (netto: 4 796,75 zł)
szt.

zobacz więcej

Kamera termowizyjna + body UniView USS-TIC500 (wyprzedaż, cena dotyczy 1 szt.) Kamera termowizyjna + body UniView USS-TIC500 (wyprzedaż, cena dotyczy 1 szt.)
Producent: UniView
Cena: 22 590,00 zł (netto: 18 365,85 zł)
szt.

zobacz więcej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl