Producenci
Menu
Informacje dodatkowe

PROJEKTORY

MONITORY MEDYCZNE

MONITORY WIELKOFORMATOWE

MONITORY INTERAKTYWNE

LABORATORIA CYFROWE

TABLICE INTERAKTYWNE

EKRAN

TABLICE KOPIUJĄCE

WIDEOKONFERENCJE

SYSTEMY DO TESTÓW

DIGITAL SIGNAGE

WIZUALIZERY

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty (podgląd)
Płatność za zamówienia realizowana są wyłącznie w polskich złotych (PLN)

kontakt

Terminal komputerowy Avtek ZERO

Opis

Podana cena obowiązuje uprawnione placówki oświatowe, które mogą dokonywać zakupu
z zastosowaniem preferencyjnej stawki podatku VAT w wysokości 0%
Dla pozostałych odbiorców do podanej ceny należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%

CO TO JEST TERMINAL?

Avtek ZERO - UniKompTerminal komputerowy to rodzaj mini komputera, który pozwala na współdzielenie jednego komputera przez wielu użytkowników np. w szkolnej pracowni komputerowej, w szpitalu, przychodni lekarskiej, w biurze, call center, salach szkoleniowych itp. Zazwyczaj jest to małe urządzenie (o wymiarach zazwyczaj nie przekraczających ok 16 cm x 12 cm x 4 cm), do którego podłącza się monitor, klawiaturę oraz mysz komputerową. Sam terminal podłącza się także do sieci, w której pracuje serwer terminali (bardzo wydajny komputer/serwer, który właśnie jest współdzielony między użytkownikami). Terminale komputerowe wykorzystują do działania coraz popularniejszą wirtualizację (wirtualizację pulpitów lub wirtualizację maszyn fizycznych), przez co osoba pracująca na terminalu ma wrażenie, jakby pracowała na zwykłym komputerze stacjonarnym. Z uwagi na podobieństwo do popularnej dzisiaj „chmury” terminale nazywa się także „cloud computer” lub „cloud terminal”.

 

ERGONOMIA

Zarówno komputery stacjonarne jak i laptopy posiadają układy chłodzenia wyposażone w wentylatory, których zadaniem jest odprowadzanie ciepła (chłodzenie) zasilaczy, procesorów oraz innych układów scalonych. Niestety poza wydmuchiwaniem ciepłego powietrzna z wnętrza komputera lub laptopa wentylatory te generują hałas niejednokrotnie przekraczający 40 dB. Nawet super ciche rozwiązania dla komputerów stacjonarnych generują hałas na poziomie ok 30-35 dB (przypominam, że jest to skala logarytmiczna). Dodatkowo, w przypadku zastosowania magnetycznych dysków twardych hałas staje się większy z uwagi na wirujące talerze w dyskach. W przypadku zastosowania terminali komputerowych znacznie poprawiają się warunki pracy z uwagi na brak elementów ruchomych w terminalach: brak wentylatorów czy dysków twardych posiadających ruchome elementy (np. talerze w dyskach magnetycznych). W związku z tym można uznać, że terminale komputerowe nie generują żadnego hałasu, natomiast poziom wydzielanego przez nie ciepła jest na tyle mały, że można go pominąć.

 

Schemat pokazujący strukturę pracowni/środowisk opartych o terminale komputerowe

Avtek ZERO - Schemat

 

Zalety zastosowania terminali:

redukcja kosztów związanych z zakupem sprzętu komputerowego
możliwość wykorzystania starej infrastruktury pracowni (sieć, monitory, myszki, klawiatury)
oszczędność energii elektrycznej (potrzebuje jedynie około 3,5W)
niskie koszty utrzymania sprzętu – konserwujesz tylko serwer
małe rozmiary
bardzo niska emisja ciepła
bezgłośny
podłącz, przypisz do serwera, pracuj!
oszczędność czasu - instalacja oprogramowania odbywa się tylko na serwerze
korzystne ceny licencji na oprogramowanie
terminal może być wykorzystywany dłużej - wystarczy rozbudowa lub wymiana serwera na nowy
dostęp do danych z dowolnego miejsca
łatwe nadawanie uprawnień użytkownikom

 

Terminale Avtek - kompleksowe rozwiązanie do zastosowań w edukacji, administracji czy biznesie.

Avtek ZERO - Zdjęcie

 

Avtek ZERO to nowoczesne terminale komputerowe, które w dobie rozwiązań chmurowych (cloud computing) stają się coraz popularniejsze. Avtek ZERO jest uniwersalnym urządzeniem, które sprawdzi się idealnie zarówno w edukacji, administracji czy zastosowaniach biznesowych. Kompatybilność z systemami operacyjnymi Microsoft Windows MultiPoint Server oraz Userful Linux pozwala na zastosowanie terminali marki Avtek w różnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb. Dodatkowym atutem Avtek ZERO jest możliwość wykorzystania go jako player digital signage.

Avtek ZERO - Opis

Jeden dla wielu

Avtek ZERO to terminal sieciowy stworzony jako alternatywa dla klasycznych komputerów PC. Dedykowany do pracy pod kontrolą systemów Microsoft MultiPoint Server 2012 oraz Windows Server 2016 z usługą MultiPoint, Avtek ZERO stanowi wydajne i skalowalne rozwiązanie pozwalające na współdzielenie jednego komputera (serwera) między wielu użytkowników. Technologia MultiPoint, która pozwala na współdzielenie mocy obliczeniowej serwera, jednocześnie redukuje koszty związane z wdrożeniem środowiska komputerowego.

 

Podłącz i pracuj

Avtek ZERO został zaprojektowany z myślą o możliwie najprostszej obsłudze, dlatego jego konfiguracja i wdrożenie sprowadzają się jedynie do przypisania terminala do właściwego dla niego serwera. Oprócz tego, aby zacząć pracę z Avtek ZERO wystarczy jedynie podłączyć do niego monitor, sieć LAN, klawiaturę oraz mysz. To takie proste! W przeciwieństwie do popularnych rozwiązań terminalowych, Avtek ZERO nie potrzebuje do obsługi i zarządzania specjalnego oprogramowania. Jest on w pełni zarządzany i konfigurowalny z poziomu systemu operacyjnego
Avtek ZERO
Avtek ZERO W TROSCE O ŚRODOWISKO

Z myślą o środowisku, terminale Avtek ZERO pozwalają na ograniczenie koszów związanych z zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Podczas standardowej pracy Avtek ZERO potrzebuje jedynie około 3,5W energii elektrycznej, czyli około 95% mniej niż komputer stacjonarny o podstawowych parametrach.
KOMFORT PRACY

Z uwagi na bardzo niską emisję ciepła nie wymagają stosowania układów chłodzenia. Brak jakichkolwiek elementów ruchomych sprawia, że Avtek ZERO jest całkowicie bezgłośny, co znacznie poprawia komfort pracy.
Avtek ZERO
NIE POTRZEBUJESZ SPECJALISTY IT

Zarządzanie sprzętem komputerowym w firmie czy pracownią komputerową w szkole zawsze spada na administratora (lub nauczyciela informatyki), przez co nie zawsze można na czas reagować na pojawiające się problemy. W przypadku środowiska opartego o terminale Avtek ZERO, cała administracja środowiskiem terminalowym sprowadza się do obsługi jednego systemu serwerowego. Upraszcza to w znaczący sposób instalację nowego oprogramowania (które wystarczy zainstalować tylko raz, aby każdy użytkownik terminala sieciowego mógł z niego skorzystać), konfigurację systemu czy zapewnienie bezpieczeństwa danych. Dane wszystkich użytkowników przechowywane są tylko na serwerze, przez co nawet w przypadku mechanicznego uszkodzenia stanowiska użytkownika, nie traci on swoich dokumentów.
Avtek ZERO mniej awarii = więcej oszczędności

Brak ruchomych elementów takich jak dysk twardy czy układ chłodzenia wpływa pozytywnie na bardzo niską (poniżej 0,05%) awaryjność Avtek ZERO. Płyta główna została zaprojektowana na bazie sprawdzonych, popularnych układów i rozwiązań, a oprogramowanie urządzenia uproszczone pod kątem łatwego wdrożenia i obsługi, a także wielokrotnie przetestowane. Pracując w środowisku terminalowym nie jesteś już przywiązany do swojego stanowiska czy komputera. Chcąc mieć dostęp do swojego pulpitu i dokumentów możesz pracować na dowolnym Avtek ZERO będącym pod kontrolą serwera. Dlatego w przypadku nieoczekiwanej awarii wystarczy skorzystać z innego stanowiska, lub od razu podłączyć wymieniony egzemplarz i, bez czasochłonnej konfiguracji, zacząć pracować jak wcześniej.

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE

Terminale Avtek ZERO to jeden z elementów składających się na pracownię terminalową. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego serwera oraz peryferii, takich jak monitory LCD. Wysokowydajne serwery Actina Solar zapewniają najlepszą jakość oraz niezawodność, a dzięki możliwości niemal dowolnej parametryzacji idealnie nadają się do zastosowania w środowisku terminalowym. Stanowisko terminalowe wyposażone w monitory marki Viewsonic zapewnią wysokiej jakości obraz oraz konkurencyjne parametry przy zachowaniu niskiego zapotrzebowania na energię elektryczną. Połączenie rozwiązań Avtek, Actina oraz Viewsonic pozwala na zbudowanie niezadownej pracowni terminalowej spełniającej wszystkie oczekiwania klienta.

Avtek ZERO

Parametry techniczne:

Chipset Terminal oparty o chipset SoC (System on Chip) SMSC UFX6000
Kompatybilność Terminal kompatybilny z systemami Microsoft MultiPoint Server 2012/2016
oraz Userful Linux;
Wbudowane porty wideo VGA - 1x, HDMI - 1x
Obsługiwane rozdzielczości VGA - maksymalna rozdzielczość 1920x1080@60Hz;
HDMI - maksymalna rozdzielczość 1920x1080
Wbudowane porty USB 2.0 - 4x, VGA - 1x, HDMI - 1x, mini jack 3,5mm (wejście mikrofonowe) - 1x,
mini jack 3,5mm (wyjście słuchawkowe/głośniki) - 1x, RJ45 - 1x, wejście zasilania
Połączenie sieciowe 10/100/1000 Mbps
Wymiary Wymiary 105mm(szerokość) x 105mm(głębokość) x 35mm(wysokość)
Obudowa Obudowa Wykonana z aluminium oraz tworzywa sztucznego
Przyciski/obsługa Wbudowany włącznik (Power On) oraz RESET (przywrócenie ustawień fabrycznych);
diodia sygnalizująca pracę terminala
Waga Waga urządzenia - 300g; waga brutto - 700g
Zasilacz Zasilacz 100-240V 50/60Hz AC, 5V 2A DC
Pobór mocy ok. 3,5W
System chłodzenia Chłodzenie pasywne
Głośność podczas pracy 0dB (brak elementów ruchomych generujących hałas)
Dopuszczalne warunki pracy Temperatura 0-40oC, wilgotność 10-90% (bez kondensacji)
Montaż Dedykowany uchwyt montażowy VESA 75mm x 75mm/100mm x 100mm
Bezpieczeństwo Kensington Lock
W zestawie Terminal Avtek ZERO, zasilacz, instrukcja uruchomienia,
uchwyt montażowy VESA wraz z kompletem śrub
Certyfikaty CE, RoHS

 

Cena specjalnaSzanowni Państwo

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących produktu lub uzyskania ceny specjalnej prosimy o przesłanie kilku podstawowych informacji dotyczących potencjalnego Nabywcy. Czas odpowiedzi lub przydzielenia ceny specjalnej jest zależny od producenta danego urządzenia i może wynosić od 2 do nawet 48 godzin. Nie wysyłamy spamu.
 

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Ponieważ ewentualne błędne opisy nie mogą jednak być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z handlowcem przed podjęciem decyzji o zakupie. Wszystkie prezentowane treści, znaki firmowe i towarowe oraz nazwy produktów i ich zdjęcia użyte zostały jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością ich producentów lub firmy UniKomp i są prawnie chronione.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl