Informacje dodatkowe

PROJEKTORY

MONITORY MEDYCZNE

MONITORY WIELKOFORMATOWE

MONITORY INTERAKTYWNE

LABORATORIA CYFROWE

TABLICE INTERAKTYWNE

EKRAN

TABLICE KOPIUJĄCE

WIDEOKONFERENCJE

SYSTEMY DO TESTÓW

DIGITAL SIGNAGE

WIZUALIZERY

 

Promocje
Projektor BENQ MX842UST =PROMOCJA=
Projektor BENQ MX842UST =PROMOCJA=
3 999,00 zł 3 550,00 zł 3 251,22 zł 2 886,18 zł
szt.
Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 75 Pro2
Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 75 Pro2
15 190,00 zł 12 390,00 zł 15 190,00 zł 12 390,00 zł
Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 84 Pro
Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 84 Pro
25 949,00 zł 15 890,00 zł 25 949,00 zł 15 890,00 zł
szt.
Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 98 Pro
Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 98 Pro
73 500,00 zł 52 900,00 zł 73 500,00 zł 52 900,00 zł
szt.
Nowości
Monitor NEC MultiSync E556
Monitor NEC MultiSync E556
6 490,00 zł 5 276,42 zł
szt.
Nasze autoryzacje

Certyfikowany ośrodek kalibracyjny monitorów interaktywnych

NEC Authorized Reseller

Intel technology provieder gold 2015

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty (podgląd)
Płatność za zamówienia realizowana są wyłącznie w polskich złotych (PLN)

Czym jest monitor interaktywny?

ZASADA DZIAŁANIA

Monitor interaktywny w największym skrócie można porównać do dużego telewizora LCD, którego ekran reaguje na dotyk zupełnie jak telefony z ekranem dotykowym czy tablety. Jest jednak kilka zasadniczych usprawnień, które czynią z monitora coś więcej niż tylko „duży tablet” czy „tv z ekranem dotykowym”:

  • typowe monitory interaktywne dostępne są tylko w dużych rozmiarach – od 55” w górę – docelowo monitory przeznaczone są do używania w większych pomieszczeniach – duża powierzchnia ekranu zapewnia lepszą widoczność dla większych grup ludzi.
  • hartowana frontowa szyba ochronna – element zabezpieczający delikatną matrycę przed uszkodzeniem z powodu silniejszego nacisku czy kontaktu z ostrymi, twardymi przedmiotami
  • nakładki dotykowe przeznaczone do dużych powierzchni - zastosowanie technologii obecnych np. w smartfonach wywindowałoby cenę monitora w górę nawet kilkukrotnie. Obecnie stosuje się technologie, które są przystępne cenowo i oferują wysoki komfort użytkowania
  • profesjonalny panel LCD o wydłużonej żywotności
  • trwała obudowa wykonana np. ze szczotkowanego aluminium
  • opcjonalnie: slot OPS umożliwiający wbudowanie komputera wewnątrz monitora.

Monitor interaktywny służy do wyświetlania treści, odtwarzania dźwięku oraz dodaje funkcje dotykową. Za generowanie treści odpowiedzialny jest osobny lub wbudowany komputer (OPS) z zainstalowanym oprogramowaniem. Za pomocą monitora możemy sterować zarówno systemem operacyjnym jak i aplikacjami dedykowanymi dla ekranów dotykowych. Ze względu na to, że ekrany dotykowe są coraz częściej spotykane nawet w laptopach – liczba dedykowanych aplikacji i programów jest coraz większa – także tych edukacyjnych. Podsumowując: monitor interaktywny wymaga komputera aby w pełni pokazać swoje możliwości.

Czym jest monitor interaktywny?

IDEA

Monitor interaktywny to rozwinięcie idei, obecnie popularnych w edukacji, klasycznych zestawów interaktywnych, składających się z projektora oraz tablicy interaktywnej.

Dla przypomnienia – zestaw interaktywny służy do wyświetlania obrazu z komputera, za pomocą projektora, na którym nauczyciel nanosi notatki czy np. steruje komputerem. Dzięki dedykowanym programom nauczyciele mogą nie tylko nanosić notatki jak na zwykłej tablicy suchoscieralnej, ale mogą np. edytować obrazy pobrane z sieci, korzystać z materiałów wideo dostępnych np. na YouTube czy tworzyć całe scenariusze zajęć lekcyjnych bogatych w multimedia oraz interakcję z uczniami.

Jeżeli chodzi o stronę sprzętową - w dużym skrócie - mamy do czynienia z 3 elementami: projektorem, tablicą i komputerem. Jeżeli dodatkowo chcemy rozsądne nagłośnienie musimy doliczyć 4 element: głośniki.

Czym jest monitor interaktywny?

Podsumowując – montaż, kalibracja oraz ilość kabli znacząco podwyższają koszt instalacji i wpływają negatywnie na estetykę.

Monitor interaktywny jest dużym uproszczeniem powyższego schematu wnoszącym również szereg korzyści użytkowych. Przede wszystkim monitor jest jednocześnie wyświetlaczem i powierzchnią dotykową (nie trzeba stosować projektora), posiada wbudowane głośniki i, coraz częściej, również wbudowany komputer.

W najbardziej „skomplikowanym” przypadku do pełnego działania wystarcza tylko dwa elementy: sam monitor i zewnętrzny komputer. W najprostszym sam monitor jest pojedynczym elementem – rozwiązaniem All-in-One, które wystarczy jedynie zawiesić na ścianie i podpiąć do prądu.

Czym jest monitor interaktywny?

CZYM JEST KOMPUTER OPS?

Wielokrotnie wymieniany powyżej komputer OPS jest zwykłym komputerem klasy PC zamkniętym w mniejszej obudowie i zaopatrzonym w specjalne złącze – dzięki temu może zostać wbudowany w monitor interaktywny, który posiada dedykowane slot. Komputer wystarczy wsunąć do slotu, zabezpieczyć i już jest gotowy do działania – nie wymaga podłączania żadnych kabli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl