wyswietlanie.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Jak dobrać projektor?

Wybór odpowiedniego projektora zależy od wielu czynników otoczenia. Za kluczowe należy uznać wielkość pomieszczenia, oraz odległość projekcyjną, czyli odległość z jakiej ma być rzucany obraz na ekran. Kolejnym kluczowym elementem jest stopień naświetlenia słonecznego sali w której dany projektor ma pracować. Warto także pomyśleć o możliwości zaciemnienie pomieszczenia co może skutkować wyborem projektora o niższej jasności, czyli tańszego. Dopiero po sprecyzowaniu warunków fizycznych powinniśmy przy wyborze projektora kierować się rodzajem materiału jaki będzie na nim wyświetlany. Dla przykładu treści o rozdzielczości Full HD wymagają aby projektor posiadał natywną rozdzielczość Full HD, ponieważ przy mniejszej rozdzielczości utrata na jakości obrazu będzie nieakceptowana.
 
Aby wybrać model odpowiedni do wymagań, należy zwrócić uwagę m.in. na:
 
Jasność projektora - ( natężenie światła obrazu ). Jeżeli w pomieszczeniu jest jasno, obraz z projektora również powinien być jak najjaśniejszy, aby można było oglądać wyraźny obraz. W takich warunkach za wartość pożądaną uważa się min. 2.000 ANSI lumenów. 

Waga projektora - jeżeli będziemy często przenosić projektor ważne jest, aby projektor był lekki, łatwy w przenoszeniu i posiadał torbę.
 
Zoom optyczny - funkcja projektora odpowiadająca za możliwe powiększenie obrazu bez straty jego jakości. Ułatwia to dopasowanie odległości projektora od ekranu (im większy zoom optyczny tym lepiej). Ważny parametr, w sytuacji gdyż projektor będzie użytkowany w różnych miejscach.
 
Tryb tablicy kolorowej - funkcja, która pozwala na wyświetlaniu obrazu o wiernych, rzeczywistych kolorach na kolorowych tablicach szkolnych.
 
3D lub 3D Ready - funkcja pozwalająca na wyświetlenie obrazu 3D przy wykorzystaniu specjalnych okularów i komputera.
 
Rozdzielczość - liczba pikseli zawarta w wyświetlanym obrazie, odpowiada za jego jakość i wyraźny obraz. Najpopularniejsza rozdzielczość XGA (1.024 x 768 pikseli). Im większa rozdzielczość tym wyraźniejszy i lepszy obraz.
 
Złącza - popularne złącze HDMI pozwala na przesył obrazu i dźwięku jednocześnie. Złącze VGA jest standardowym złączem stosowanym w komputerach i służy do przesyłu obrazu. Złącze mini jack 3.5mm służy do przesyłania dźwięku.
 
Gwarancja - warto zwrócić uwagę, na okres gwarancji stosowanej na projektor oraz lampę. Część producentów oferuje rozszerzoną gwarancję dla sektora edukacyjnego. 
 
  
PODZIAŁ PROJEKTORÓW WEDŁUG TECHNOLOGII WYKONANIA 
 

  
Technologia LCD - kolorowy obraz jest tworzony przez matrycę LCD (tak samo jak w monitorach LCD), następnie przez układ optyczny jest rzutowany na ścianę lub specjalny ekran.
 
Technologia DLP - światło z lampy pada na zestaw sterowalnych miniaturowych luster. W ten sposób jest tworzony obraz monochromatyczny (z odcieniami szarości). Następnie obraz przechodzi przez filtr koloru i jest rzucany na ekran. W tańszych rozwiązaniach filtry kolorów znajdują się na szybko wirującym kole, i kolorowy obraz powstaje przez zmianę matrycy luster zsynchronizowaną z aktualnym filtrem). Jeżeli synchronizacja obrazu z filtrem nie jest idealna to powstaje efekt tęczy. W droższych rozwiązaniach są trzy matryce luster, każda dostaje inny kolor a następnie obraz jest rzutowany przez trzy soczewki na ekran, gdzie łączy się i powstaje pełna paleta barw.

 
PODZIAŁ PROJEKTORÓW WEDŁUG ZASTOSOWANIA 

 
Projektory Short Throw - zwane również: KRÓTKOOGNISKOWY, KRÓTKIEJ PROJEKCJI, SZEROKOKĄTNY - to specjalnie zaprojektowane modele wyświetlające obraz zarówno w tradycyjnym, jak i panoramicznym formacie z bardzo bliskiej odległości od ekranu. Projektory z tej serii idealnie nadają się do pracy w małych salach konferencyjnych, współpracują z tablicami interaktywnymi w placówkach edukacyjnych. Znajdują również zastosowanie w systemach Digital Signage.
 
Projektory Ultra-Short-Throw - to specjalnie zaprojektowane modele wyświetlające obraz zarówno w tradycyjnym, jak i panoramicznym formacie z bardzo bliskiej odległości od ekranu. Projektory z tej serii mogą również wyświetlać obraz 3D. Sprzedawane są w zestawie wraz z systemem montażowym. Idealnie nadają się do pracy w małych salach konferencyjnych, współpracują z tablicami interaktywnymi w placówkach edukacyjnych. Znajdują również zastosowanie w systemach Digital Signage.
 
Projektory mobilne - kompaktowe, lekkie projektory do częstych, przenośnych prezentacji. Projektowane z myślą o użytkownikach biurowych. Doskonałe parametry oraz automatyczne funkcje pozwalają na bezproblemową pracę nawet początkującym uczestnikom.
 
Projektory dla edukacyji i biznesu - profesjonalne projektory biurkowe o elastycznych opcjach konfiguracji przeznaczone do zastosowań w biznesie i edukacji. Wybrane modele występują również w wersji edukacyjnej (EDU) ze specjalnie rozszerzoną gwarancją na lampę projektora.
 
Projektory instalacyjne - projektory do różnorodnych zastosowań biznesowych, charakteryzujące się doskonałą jasnością i możliwościami podłączania. Stanowią idealne rozwiązanie do instalacji stałych.
 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ZAPYTAJ O CENE SPECJALNĄ

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących produktu lub uzyskania ceny specjalnej prosimy o przesłanie kilku podstawowych informacji dotyczących potencjalnego Nabywcy. Czas odpowiedzi lub przydzielenia ceny specjalnej jest zależny od producenta danego urządzenia i może wynosić od 2 do nawet 48 godzin.

* - Pole wymagane


Sklep internetowy Shoper.pl