ZADZWOŃ DO NAS
+48 32 210 22 11
0
suma: 0,00 zł do kasy

Monitor medyczny EIZO RadiForce MX243W

Cena: 4 987,66 zł 4987.66 (1 169,00 €)
Cena netto: 4 618,20 zł (1 082,41 €)
ilość - +
Producent: EIZO
Kod produktu: MX243W

Opis

Aby otrzymać wycenę indywidualną prosimy o przesłanie zapytania przez zakładkę - CENA SPECJALNA

Posiadamy status BARCO HEALTHCARE AUTHORIZED PARTNER zobacz certyfikat

CERTYFIKOWANY OŚRODEK KALIBRACYJNY MONITORÓW MEDYCZNYCH

 - kalibracja monitorów medycznych oraz testy specjalistyczne

- więcej informacji oraz formularz zapytania - LINK do strony

Zobacz więcej na ekranie panoramicznym

Szeroki ekran w rozdzielczości 1920 x 1200 ma proporcje 16:10. Dzięki temu zapewnia więcej przestrzeni w poziomie niż tradycyjne monitory, pozwalając wyświetlać palety narzędzi bez zasłaniania bieżącego okna roboczego.

EIZO RadiForce MX243W

Elegancki design

Monitor ma zaokrąglone rogi i stylowe kształty, dzięki którym doskonale wpisuje się w estetykę nowoczesnych, przyjaznych pacjentowi szpitali i przychodni.

 EIZO RadiForce MX243W

Kompaktowe rozmiary

Dzięki zaprojektowanym na nowo stopce i obudowie monitor RadiForce MX243W jest o 23 mm węższy i o 45 mm płytszy od swojego poprzednika. W efekcie zajmuje o 24% mniej miejsca, dając radiologom więcej przestrzeni na wykonywanie innych zadań.

EIZO RadiForce MX243W

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

EIZO RadiForce MX243W

Wymagana jest karta graficzna obsługująca połączenia szeregowe.

 

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Znajdujący się na przednim panelu przycisk CAL Switch pozwala wybrać tryby wyświetlania odpowiednie dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych. Korzystając z dołączonego oprogramowania RadiCS LE, użytkownik może skonfigurować ustawienia tak, by monitor automatycznie przełączał się w optymalny tryb pracy.

 EIZO RadiForce MX243W

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Hybrid Gamma PXLFunkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. W efekcie obrazy monochromatyczne (np. z badań takich jak CR lub DR) wyświetlają się zgodnie ze standardem DICOM Part 14, natomiast obrazy kolorowe (używane np. w endoskopii, medycynie nuklearnej, renderowaniu 3D i obrazowaniu fuzyjnym) – zgodnie ze standardem Gamma 2.2. Oznacza to, że można oglądać wszystko na jednym monitorze bez przekłamań czy utraty jakości.

 EIZO RadiForce MX243W

Testy technologii Hybryd Gamma PXL

W japońskim szpitalu Kumamoto Chuo przeprowadzono testy, w ramach których oceniono technologię Hybrid Gamma PXL pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Okazało się, że przy wyświetlaniu obrazów kolorowych monitory z włączoną funkcją Hybrid Gamma PXL spisywały się albo tak samo jak monitory, w których ta funkcja została wyłączona, albo lepiej (w ok. 37% przypadków). Badanie wykazało również, że monitor z funkcją Hybrid Gamma PXL wyświetla monochromatyczne obrazy tak samo dobrze, jak monochromatyczne monitory z trybem GSDF.

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 0,926 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ponad 50%.

EIZO RadiForce MX243W

Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

 EIZO RadiForce MX243W

Uproszczona kalibracja

Dołączone oprogramowanie do kontroli jakości RadiCS LE pozwala przeprowadzić uproszczoną kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14. RadiCS LE koryguje jasność i odcienie szarości monitora, co pozwala wiernie odtwarzać obrazy w miarę upływu czasu.

 EIZO RadiForce MX243W

Gwarancja stabilnej jasności

Producent ręczy za stabilną jasność swoich monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję ograniczoną.

Troska o planetę

Około 19% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce MX243W pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

 EIZO RadiForce MX243W

Opakowanie przyjazne dla środowiska

EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian. Monitor MX243W pakowany jest w pulpę papierową wytwarzaną z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet, a dołączone do niego kable zamiast w plastikową torebkę zawija się w arkusz z masy celulozowej.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu EIZO przyłączyło się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ:

  • Dobre zdrowie i jakość życia
  • Czysta i dostępna energia
  • Wzrost gospodarczy i godna praca
  • Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja

DANE TECHNICZNE

Wariacje modeli MX243W-BK: ze stopką, czarny
Rodzaj podświetlenia LED
Kolor obudowy Czarny
Matryca IPS
Przekątna 24,1" (61 cm)
Naturalna rozdzielczość 1920 x 1200 (16:10)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S) 518,4 x 324,0 mm
Rozmiar piksela 0,270 x 0,270 mm
Liczba kolorów 10-bitowe (DisplayPort): 1,07 miliarda z palety 543 miliardów kolorów 13-bitowych
8-bitowe: 16,77 miliona z palety 543 miliardów kolorów 13-bitowych
Kąty widzenia (pionowo / poziomo) 178° / 178°
Jasność 410 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji 220 cd/m²
Kontrast 1350:1
Czas reakcji (typowy) 22 ms (black-white-black)
Sygnał wideo  
Wejścia sygnałowe DisplayPort, DVI-D
Wyjścia sygnałowe (loop through) DisplayPort (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania 31 - 76 kHz / 59 - 61 Hz
USB  
Funkcje USB-B, USB-A x2
Standard 2.0
Zasilanie  
Zasilacz AC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy 56 W
Typowy pobór mocy 26 W
W trybie oszczędzania energii 0,6 W lub mniej
Dodatkowe funkcje  
Stablizacja jasności Tak
Digital Uniformity Equalizer (DUE) Tak
Funkcje Work-and-Flow Tak
Predefiniowane tryby pracy CAL Switch (DICOM, CAL1, CAL2, Custom, sRGB, Text)
Digital Uniformity Equalizer Tak
Hybrid Gamma PXL Tak
Języki na wyświetlaczu OSD angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Inne Point-and-Focus
Specyfikacja fizyczna  
Waga 7,8 kg
Waga bez stopki 4,9 kg
Certyfikaty i standardy CE / UKCA EN60601-1 (wyrób medyczny), ANSI/AAMI ES60601-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
FDA 510(k) Dla radiografii ogólnej
Dołączone akcesoria Kabel zasilający (3 m), kabel sygnałowy DisplayPort (3 m), kabel USB-A - USB-B (3 m), płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, instrukcja obsługi w formacie PDF, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF) GIF
Gwarancja 5 lat

Dane techniczne

Dotykowy Nie
kolor / mono / multimodalny multimodalny
Przekątna 24,1"
Współczynnik proporcji 16:10
Jasność [max] 410 cd/m2
Kontrast 1 350:1
Rozdzielczość optymalna 2MP / 1920 x 1200 / WUXGA
Regulacja wysokości ekranu Tak
Pochylenie ekranu w pionie Tak
Panel obrotowy (PIVOT) Tak
Montaż na ścianie (VESA) Tak
Kolor obudowy Czarny

Cena specjalnaSzanowni Państwo

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących produktu lub uzyskania ceny specjalnej prosimy o przesłanie kilku podstawowych informacji dotyczących potencjalnego Nabywcy. Czas odpowiedzi lub przydzielenia ceny specjalnej jest zależny od producenta danego urządzenia i może wynosić od 2 do nawet 48 godzin. Nie wysyłamy spamu.

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Ponieważ ewentualne błędne opisy nie mogą jednak być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z handlowcem przed podjęciem decyzji o zakupie. Wszystkie prezentowane treści, znaki firmowe i towarowe oraz nazwy produktów i ich zdjęcia użyte zostały jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością ich producentów lub firmy UniKomp i są prawnie chronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper.pl