Producenci
Menu
Informacje dodatkowe

PROJEKTORY

MONITORY MEDYCZNE

MONITORY WIELKOFORMATOWE

MONITORY INTERAKTYWNE

LABORATORIA CYFROWE

TABLICE INTERAKTYWNE

EKRAN

TABLICE KOPIUJĄCE

WIDEOKONFERENCJE

SYSTEMY DO TESTÓW

DIGITAL SIGNAGE

WIZUALIZERY

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty (podgląd)
Płatność za zamówienia realizowana są wyłącznie w polskich złotych (PLN)

kontakt

Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

Cena: 16 506,31 zł 16506.31 PLN
Cena netto: 15 283,62 zł

ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)
Producent: EIZO
Kod produktu: RX370

Opis

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Lepsza widoczność detali z funkcją Instant Backlight Booster

Funkcja Instant Backlight Booster polega na tymczasowym podwyższeniu jasności obrazu do wartości maksymalnej, aby poprawić widoczność szczegółów obrazu. Korzystając ze skrótu klawiszowego, użytkownik może włączyć tę funkcję dla kilku monitorów jednocześnie – dzięki temu wszystkie ekrany będą wyświetlane z taką samą, podwyższoną jasnością.

Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

Gdy funkcja Instant Backlight Booster jest włączona, wyświetlany obraz nie jest zgodny z normą DICOM Part 14.

Funkcja Switch-and-Go

Switch-and-GoFunkcja Switch-and-Go pozwala obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Lekarz może również przełączać sygnały między stacjami roboczymi, nie musząc za każdym razem zmieniać urządzeń peryferyjnych. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

 Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

Ulga dla oczu

RadiLight to opcjonalna lampa montowana z tyłu monitora RadiForce, subtelnie oświetlająca znajdującą się za nim ścianę. Takie rozwiązanie zapobiega zmęczeniu wzroku podczas patrzenia na jasny monitor w ciemnym pomieszczeniu, nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu. Lampa RadiLight nie zabiera cennego miejsca na biurku, a jej montaż nie wymaga odłączenia stopki monitora.

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Hybrid Gamma PXLFunkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu obrazy monochromatyczne z badań takich jak CR lub DR wyświetlane są zgodnie ze standardem DICOM Part 14, a obrazy kolorowe, wykorzystywane np. w endoskopii, medycynie nuklearnej czy renderingu 3D, są odtwarzane zgodnie ze standardem Gamma 2.2. W efekcie radiolog może wygodnie oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

 Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

Testy technologii Hybryd Gamma PXL

W japońskim szpitalu Kumamoto Chuo przeprowadzono testy, w ramach których oceniono technologię Hybrid Gamma PXL pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Okazało się, że przy wyświetlaniu obrazów kolorowych monitory z włączoną funkcją Hybrid Gamma PXL spisywały się albo tak samo jak monitory, w których ta funkcja została wyłączona, albo lepiej (w ok. 37% przypadków). Badanie wykazało również, że monitor z funkcją Hybrid Gamma PXL wyświetla monochromatyczne obrazy tak samo dobrze, jak monochromatyczne monitory z trybem GSDF. 

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,182 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 50%.

 Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

 Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania. 

 Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

Elegancka obudowa

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w ciemnych pomieszczeniach diagnostycznych, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu. 

Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

Hub USB i złącze USB-C do ładowania urządzeń

Monitor wyposażono w dwa porty USB-A downstream umożliwiające podłączenie myszy, klawiatury lub innych urządzeń USB. Ma również złącze USB-C do ładowania smartfonów i tabletów z pomocą do 15 W. Gdy urządzenie jest podłączone przez USB-C, komputer nie ma dostępu do jego pamięci ani ustawień – przechowywane na nim dane są więc bezpieczne.

 Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

Wygodna kontrola jakości

Parametry wyświetlania obrazu (m.in. kolory i jasność) w monitorach LCD zmieniają się wraz z upływem czasu. Proces ten przebiega powoli i stopniowo, dlatego trudno jest go zauważyć. Aby utrzymać parametry wyświetlania na stałym poziomie, należy wdrożyć odpowiednie rozwiązanie do kontroli jakości.

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania RadiCS LE, możesz z łatwością skalibrować monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14 bez konieczności podłączania zewnętrznego kalibratora.

Możliwa jest również uproszczona kalibracja wykorzystująca czujnik podświetlenia monitora.

 Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

 

EIZO oferuje również RadiNET Pro Web Hosting – oparte na chmurze rozwiązanie do zarządzania kontrolą jakości wszystkich monitorów podłączonych do sieci. Dzięki usługom hostingowym RadiNET Pro nie musisz ponosić kosztów inwestycji w instalację serwera oraz bieżących kosztów jego utrzymania.

Gwarancja stabilnej jasności

Producent ręczy za stabilną jasność swoich monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pełną pięcioletnią gwarancję.

Opakowanie przyjazne dla środowiska

RX370 jest pierwszym produktem EIZO pakowanym przy pomocy pulpy papierowej, wytwarzanej z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. Pulpa ta, zwana również masą papierową, ma mniejszy wpływ na środowisko naturalne niż tradycyjne materiały używane do pakowania, takie jak styropian czy plastik. EIZO konsekwentnie dąży do wprowadzania odpowiedzialnych rozwiązań produkcyjnych, dzięki którym może dostarczać wysokiej jakości produkty, mając jednocześnie na uwadze dobro planety.

 Monitor medyczny EIZO RadiForce RX370

EIZO realizuje również następujące inicjatywy:

  • Częściowe użycie obwodów drukowanych (PCB) wolnych od halogenu
  • Użycie kabli wolnych od ftalanu

Zaangażowanie w Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG)

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu EIZO przyłączyło się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ:

Troska o zdrowie: oferujemy innowacyjne technologie umożliwiające skuteczną diagnostykę i leczenie chorób.

Troska o środowisko: projektując nasze produkty, dążymy do ograniczenia poboru mocy i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zachowując jednocześnie funkcjonalności niezbędne w ochronie zdrowia. Umożliwiamy również odpowiedzialną utylizację zużytych urządzeń.

DANE TECHNICZNE

Rodzaj podświetlenia LED
Matryca IPS
Przekątna 54,1 cm / 21,3"
Naturalna rozdzielczość 1536 x 2048 (3:4)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S) 324,9 x 433,2 mm
Rozmiar piksela 0,2115 x 0,2115 mm
Liczba kolorów 10-bitowe kolory (DisplayPort) : 1,07 miliarda z palety 543 miliardów (13-bit)
8-bitowe kolory: 16,77 miliona z palety 543 miliardów (13-bit)
Kąty widzenia (pionowo / poziomo) 178° / 178°
Rodzaj podświetlenia LED
Jasność 1100 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji 500 cd/m²
Kontrast 1800:1
Czas reakcji (typowy) 25 ms (black-white-black)
Sygnał wideo  
Wejścia sygnałowe DisplayPort x 2, DVI-D (dual link)
Wyjścia sygnałowe (loop through) DisplayPort (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania 31 - 127 kHz / 29 - 61,5 Hz
USB  
Funkcje 2 porty upstream typu B, 2 porty downstream typu A, 1 port typu C do ładowania (maks. 15 W)
Standard 2.0
Zasilanie  
Zasilacz AC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy 105 W
Typowy pobór mocy 36 W
W trybie oszczędzania energii 1 W lub mniej
Dodatkowe funkcje  
Stablizacja jasności Tak
Predefiniowane tryby pracy CAL Switch (DICOM, CAL1, CAL2, Custom, sRGB, Text)
Digital Uniformity Equalizer Tak
Języki na wyświetlaczu OSD angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Inne Work-and-Flow: Hide-and-Seek, Switch-and-Go, Point-and-Focus, Instant Backlight Booster
Hybrid Gamma PXL
Specyfikacja fizyczna  
Waga 8 kg
Waga bez stopki 5,2 kg
Certyfikaty i standardy CE (wyroby medyczne), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
FDA 510(k) Oczekuje (dla radiografii ogólnej)
Dołączone akcesoria Kabel zasilający (3 m), kabel USB-A - USB-B (3 m) x 2, kabel sygnałowy DisplayPort (3 m) x 2, płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, instrukcja obsługi w formacie PDF, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF) GIF
Gwarancja 5 lat

Dane techniczne

Dotykowy Nie
kolor / mono / multimodalny kolorowy
Przekątna 21,3"
Współczynnik proporcji 3:4
Jasność [max] 1100 cd/m2
Kontrast 1 800:1
Rozdzielczość optymalna 3MP / 2048 x 1536 / QXGA
Regulacja wysokości ekranu Nie
Pochylenie ekranu w pionie Nie
Panel obrotowy (PIVOT) Nie
Montaż na ścianie (VESA) Nie
Kolor obudowy Czarny

Cena specjalnaSzanowni Państwo

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących produktu lub uzyskania ceny specjalnej prosimy o przesłanie kilku podstawowych informacji dotyczących potencjalnego Nabywcy. Czas odpowiedzi lub przydzielenia ceny specjalnej jest zależny od producenta danego urządzenia i może wynosić od 2 do nawet 48 godzin. Nie wysyłamy spamu.
 

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Ponieważ ewentualne błędne opisy nie mogą jednak być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z handlowcem przed podjęciem decyzji o zakupie. Wszystkie prezentowane treści, znaki firmowe i towarowe oraz nazwy produktów i ich zdjęcia użyte zostały jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością ich producentów lub firmy UniKomp i są prawnie chronione.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl