wyswietlanie.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Porównanie zestawów interaktywnych i monitorów interaktywnych

Tablica czy monitor?

Przeglądając najpopularniejsze modele interaktywności stosowane obecnie w szkołach można wyróżnić dwie podstawowe grupy – tablice tradycyjne, które do wyświetlenia obrazu wymagają projektora oraz monitory interaktywne, które same wyświetlają obraz. Choć obie technologie na pierwszy rzut oka oferują podobną funkcjonalność to zastosowane rozwiązania mają swoje wady i zalety, które warto wziąć pod rozwagę rozważając zaopatrzenie szkoły w nowoczesną technologie interaktywną.

 

 

Tablice tradycyjne


Głównymi zaletami tablic tradycyjnych są przede wszystkim uniwersalność oraz niższa cena nabycia w porównaniu do monitorów. Dzieje się tak nawet po dodaniu do ceny tablicy ceny zakupu projektora. Warto jednak zwrócić uwagę, że wraz z premierami nowych monitorów granica ta coraz bardziej się zaciera. Jednak wciąż - przeliczając koszt powierzchni wyświetlającej – przewaga cenowa wraz z dostępnymi  wielkościami leżą po stronie zestawów interaktywnych - nawet najmniejsze modele tablic interaktywnych oferują przekątne robocze powyżej 75”.

Z wymogiem posiadania projektora wiąże się również największa wada tablic tradycyjnych - skomplikowana instalacja. Odpowiednie dobranie projektora, skalibrowanie jego ustawień wymaga czasu i umiejętności, co sprawia, że warto powierzyć tę czynność odpowiednim fachowcom. Wybór np. projektora ultra krótkoogniskowego i jego optymalna instalacja minimalizuje efekt cienia rzucanego przez prowadzącego na tablicę interaktywną. Wymaga to jednak doświadczenia które posiadają instalatorzy.


Monitory interaktywne


Monitory interaktywne (zwane również tablicami dotykowymi LCD) są postrzegane obecnie jako rozwiązanie dużo droższe niż tablice tradycyjne. Zupełnie niesłusznie, gdyż nowe serie monitorów dostępne są w cenach dużo bardziej przystępnych niż jeszcze rok czy dwa lata temu. Dodatkowo biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu nie sposób nie dostrzec, że wyższy koszt początkowy jest w dużej mierze rekompensowany przez bardzo niskie koszty eksploatacji. Podczas gdy monitory nie wymagają większej uwagi po montażu, to używając tablic tradycyjnych należy pamiętać o okresowej wymianie lamp i filtrów w projektorze, co w znaczący sposób podwyższa koszt całkowity. Dodatkowo monitory interaktywne o matrycy podświetlanej diodami LED oferują bardzo niski pobór energii przy rewelacyjnej jakości obrazu, dzięki czemu są przyjazne zarówno dla użytkownika jak i środowiska naturalnego.

Użytkowanie monitorów wiąże się również z pewnymi ograniczeniami. Ze względu na zastosowaną technologię nie mogą być używane jako tradycyjne tablice suchościeralne co często dyskwalifikuje je jako tablice szkolne. Jeśli jednak sala posiada już tablicę suchościeralną lub jej nie potrzebuje, to monitory interaktywne są świetnym rozwiązaniem, które niesie za sobą długofalowe korzyści.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

ZAPYTAJ O CENE SPECJALNĄ

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących produktu lub uzyskania ceny specjalnej prosimy o przesłanie kilku podstawowych informacji dotyczących potencjalnego Nabywcy. Czas odpowiedzi lub przydzielenia ceny specjalnej jest zależny od producenta danego urządzenia i może wynosić od 2 do nawet 48 godzin.

* - Pole wymagane


Sklep internetowy Shoper.pl