kontakt

Menu
Informacje dodatkowe

PROJEKTORY

MONITORY MEDYCZNE

MONITORY WIELKOFORMATOWE

MONITORY INTERAKTYWNE

LABORATORIA CYFROWE

TABLICE INTERAKTYWNE

EKRAN

TABLICE KOPIUJĄCE

WIDEOKONFERENCJE

SYSTEMY DO TESTÓW

DIGITAL SIGNAGE

WIZUALIZERY

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty (podgląd)
Płatność za zamówienia realizowana są wyłącznie w polskich złotych (PLN)

Robot interaktywny JIMU Inventor [EOL*]

Opis

PRODUKT WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY
Model ten z powodu zakończonej produkcji jest wyprzedawany z magaznynów producenta. W celu uzyskania informacji odnośnie dostępności prosimy o kontakt telefoniczny. Producent zastępuje ten produkt modelem JIMU Astrobot - sprawdź parametry i cenę.

JIMU inventor: Zestaw dla zaawansowanych.
W tym zestawie zawarte jest 16 serwomotorów oraz 675 klocków. Pozwala to zbudować 6 predefiniowanych robotów takich jak wilk, modliszka, nosorożec, słoń, żyrafa oraz robot humanoidalny, a także zrealizować nieskończoną ilość własnych pomysłów. Dodatkowo daje możliwość dostępu do serwisu społecznościowego, gdzie znajdą Państwo setki projektów innych właścicieli JIMU.

JIMU Robot to zestawy klocków zawierających jednostkę główną - mikrokomputer odpowiedzialny za sterowanie robotem, serwomotory czyli silniki elektryczne odpowiedzialne za poruszanie się robota oraz kilkaset (ilość w zależności od zestawu) elementów do budowy robota.
Powyższe elementy pozwalają na tworzenie wielu rodzajów robotów o różnych kształtach, funkcjach i możliwościach przemieszczania się, od prostych zwierząt, przez bardziej zaawansowane pojazdy do robotów naśladujących budowę i ruchy człowieka. Sama budowa robota nie wymaga dodatkowych narzędzi, poszczególne elementy są tak zaprojektowane, żeby idealnie do siebie pasowały.

Procesowi budowy robota towarzyszy interaktywna instrukcja 3D w aplikacji, która pozwala na każdym etapie tworzenia obejrzeć przyszłego robota ze wszystkich stron dzięki widokowi 360°.
Wszystko to możliwe jest z poziomu aplikacji dostępnej na smartfony z systemami Android oraz iOS, tablety i komputery.
Możemy tworzyć swoje zestawy ruchów i przypisywać je robotowi w dowolnej chwili. Projekt i zdjęcia gotowego robota możemy opublikować w serwisie społecznościowym JIMU, gdzie tysiące innych wynalazców również codziennie wrzucają swoje gotowe prace. JIMU to także świetna zabawa dla dorosłych, pozwala zrozumieć w jaki sposób tworzy się w dzisiejszych czasach oprogramowanie oraz choć na chwilę spojrzeć na świat oczami dziecka.

JIMU to roboty idealne do nauki programowania.
Ściągając aplikację JIMU Robot na smartfon, tablet lub komputer, zyskamy możliwość prostego kontrolowania robota (zupełnie jak tradycyjnym pilotem w zdalnie sterowanych zabawkach). Dzięki uproszczonemu kreatorowi w prosty sposób możemy przygotować własne zestawy ruchów i wgrać je robotowi.

Dodatkowo za pomocą bardziej rozbudowanych narzędzi dziecko będzie miało możliwość nauczyć się podstaw programowania.
Zależnie od wieku i poziomu zaawansowania dziecka JIMU oferuje kilka metod nauki:
Pierwszą, najprostszą i przeznaczoną dla najmłodszych opcją jest powtarzanie ruchów wykonanych przez użytkownika - robot uczy się tego w jaki sposób dziecko rusza poszczególnymi częściami i odtwarza te ruchy.
Drugi sposób to kreator wizualny. Pozwala on zaprogramować robota używając bloków (przeciągnij i upuść) (potrzebna grafika), łącząc je ze sobą na ekranie jak puzzle, dokładnie tak samo jak przewiduje to program nauczania programowania dla najmłodszych w szkołach i na zajęciach dodatkowych.

Ostatni możliwy sposób to propozycja dla starszych i bardziej zaawansowanych użytkowników. Za pomocą języka SWIFT (tego samego używanego do programowania aplikacji w systemie iOS) możemy nauczyć robota wykonywania bardzo zaawansowanych ruchów, poruszania się czy reagowania na bodźce. Dodatkowo dzięki uproszczonemu kreatorowi w prosty sposób możemy przygotować własne zestawy ruchów i wgrać je robotowi.

 

Charakterystyczne cechy produktu:

 • Zestaw pozwalający na budowę 6 predefiniowanych robotów i realizacje niezliczonej ilość własnych pomysłów,
 • Aplikacja służąca do kontrolowania robota,
 • Modele 3D z instrukcjami złożenia krok po kroku,
 • Środowisko do nauki programowania dla dzieci i dorosłych,
 • możliwość rozbudowania o inne zestawy JIMU,
 • dostęp do serwisu społecznościowego skupiającego tysiące    użytkowników z całego świata, oraz umożliwiającego dzielenie się swoimi robotami oraz przeglądanie i używanie robotów innych.

 

 

DANE TECHNICZNE

 

Materiał Plastik
Ładowarka sieciowa Napięcie wejście 230V
Napięcie wyjście 6.8V - 9.6V
Bateria Li-Ion 1200mAh
Łączność Bluetooth 3.0/4.0 BLE+EDR
Temperatura działania -5°C - 60°C
Współpracuje z systemami Android 4.03 i wyższe oraz iOS 7 i wyższe
Gwarancja 2 lata (6 miesięcy na serwomotory i baterię)

 

 

Zestaw zawiera:

 • Mikorkomputer - jednostkę centralną sterującą robotem,
 • 16 serwomotorów, czyli silników elektrycznych odpowiedzialnych za ruch robota,
 • 675 klocków do budowy robota,
 • Akumulator litowo-jonowy,
 • Ładowarkę sieciową,
 • Instrukcję obsługi.

Przeznaczone dla dzieci od lat 8 wzwyż

 


Film prezentujący Jimu Robot Inventor


Recenzja portalu dobreprogramy.pl


Film promocyjny - UBTECH Jimu Robot


Film prezentujący zestawy klocków do budowy interaktywnych robotów

 

Porównanie robotów firmy UBITECH z innymi markami [pobierz plik PDF]

 

Klocki Jimu Robot zdobyły główną nagrodę w konkursie Zabawka ROKU


Miło nam poinformować, że klocki Jimu Robot zdobyły główną nagrodę w konkursie Zabawka Roku (najbardziej prestiżowym konkursie w branży zabawkarskiej). Zabawka Roku to znak jakości, który pomaga rodzicom wybrać mądre i bezpieczne zabawki, stymulujące rozwój ich dzieci jak również wywołanie społecznej dyskusji o znaczeniu zabawy w życiu dziecka. O prestiżu konkursu świadczy skład jury - tytuły Zabawki Roku i Nagrody Rodziców przyznają największe autorytety branży dziecięcej. Wśród jurorów są: psycholodzy, fizjoterapeuci, dziennikarze branżowi, a także znani rodzice.

Zabawka Roku 2017

Kryteria oceny:

 1. Bezpieczeństwo i jakość wykonania – rodzaj materiałów wykorzystanych do produkcji, solidność całej konstrukcji, odporność zabawki na uszkodzenia, brak niebezpiecznych substancji oraz elementów.
 2. Funkcjonalność - dopasowanie poszczególnych części i dostosowanie całości do małego użytkownika, kompatybilność z innymi produktami, wielofunkcyjność.
 3. Pomysł na zabawkę - innowacyjność, oryginalny pomysł, ekologiczne podejście.
 4. Wpływ na rozwój dziecka - stymulowanie rozwoju dziecka, zachęcanie do kreatywnego myślenia, wpływ na jego rozwój emocjonalny, społeczny, intelektualny
 5. Design - kolorystyka przyjazna dziecku, atrakcyjne wzornictwo.
 6. Opis zabawki - rzeczywiste dostosowanie do wieku sugerowanego przez producenta lub dystrybutora

Produkty powiązane

Cena specjalnaSzanowni Państwo

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących produktu lub uzyskania ceny specjalnej prosimy o przesłanie kilku podstawowych informacji dotyczących potencjalnego Nabywcy. Czas odpowiedzi lub przydzielenia ceny specjalnej jest zależny od producenta danego urządzenia i może wynosić od 2 do nawet 48 godzin. Nie wysyłamy spamu.
 

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Ponieważ ewentualne błędne opisy nie mogą jednak być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z handlowcem przed podjęciem decyzji o zakupie. Wszystkie prezentowane treści, znaki firmowe i towarowe oraz nazwy produktów i ich zdjęcia użyte zostały jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością ich producentów lub firmy UniKomp i są prawnie chronione.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl