Menu
0% VAT dla jednostek oświatowych


Firma UniKomp otrzymała zgodę Dyrektora Izby Skarbowej na sprzedaż monitorów interaktywnych z preferencyjną 0% stawką podatku VAT


Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 20.10.2015 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, rozpatrzył jako prawidłową, Interpretację Indywidualną dla firmy UniKomp z Pszczyny, dotyczącą stosowania preferencyjnej 0% stawki podatku VAT dla monitorów interaktywnych z wbudowanym komputerem OPS oraz bez wbudowanego komputera OPS - dostarczanych dla placówek oświatowych przy zachowaniu warunków określonych w USTAWIE O PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG z dania 11-03-2004 r. art. 83 ust. 1 pkt. 26 lit. a i ust. 14 pkt 1 (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz.1054 z późn. zm.) 0% VAT dla edukacji

Zgodnie z wyżej cytowaną Ustawą placówki oświatowe mogły do tej pory dokonywać zakupu z preferencyjną 0% stawką podatku VAT tylko niżej wymienione towary:
  • jednostki centralne komputerów, serwery, monitory, zestawy komputerów stacjonarnych;
  • drukarki;
  • skanery;
  • urządzenia komputerowe do pism Braille'a (dla osób niewidomych i niedowidzących);
  • urządzenia do transmisji danych cyfrowych (w tym koncentratory i switche sieciowe, routery i modemy).

Zgodnie z decyzją Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach, firma UniKomp, oprócz wyżej wymienionych urządzeń, może dostarczać dla placówek oświatowych z 0% VAT - również MONITORY INTERAKTYWNE.


Prowadzimy nieodpłatne prezentacje monitorów interaktywnych, zarówno w Państwa szkole jak i w siedzibie naszej firmy. W czasie prezentacji maja Państwo możliwość szczegółowego zapoznania się z możliwościami i zaletami monitorów interaktywnych. Prezentacja monitorów interaktywnych nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami z Państwa strony.

Wszystkie placówki oświatowe zainteresowane prezentacją lub zakupem monitorów interaktywnych z preferencyjną 0% stawką podatku VAT zapraszamy do kontaktu.
Przy realizacji zakupu przygotowujemy całą niezbędną dokumentację dla Urzędów Skarbowych oraz ponosimy koszty transportu zakupionych monitorów interaktywnych.
 
Poniżej zamieszczamy zdjęcia, z niektórych naszych dostaw (wraz z montażem) monitorów interaktywnych - wszystkie zakupione z preferencyjną 0% stawką podatku VAT
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl