ZADZWOŃ DO NAS
+48 32 210 22 11
0
suma: 0,00 zł do kasy
EDUKACJA

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W EDUKACJI

Odkąd nowoczesna technologia wkroczyła do placówek oświaty coraz częściej spotykamy się z pozytywnymi opiniami na temat stosowania jej w codziennej edukacji dzieci. Uczniowie są o wiele bardziej zaangażowani w zajęcia, zwiększa się ich kreatywność i wyszukują coraz to nowsze rozwiązania dla różnych zagadnień i problemów. Jakie nowoczesne urządzenia i narzędzia wpłyną na rozwój uczniów i studentów? 

 

MONITORY INTERAKTYWNE

Wyświetlanie treści w lepszej jakości

Naszym zdaniem, podstawą każdej sali lekcyjnej czy wykładowej powinien być monitor interaktywny z wgranym systemem Android, bądź dodatkowym komputerem OPS. Wyświetlacz w wielkości 55”, 65” lub 75” najlepiej prezentuje się zamontowany na ścianie lub na dedykowanych statywach lub wózkach. Montaż na specjalnych uchwytach pozwoli zabezpieczyć monitor przed niekontrolowanym upadkiem, a także pozwoli mu uzyskać dodatkowe funkcjonalności – np. umożliwi wykorzystanie wyświetlacza jako interaktywnego stołu.

Podstawowe funkcje monitora

Wiele szkół było w stanie nabyć monitory interaktywne dzięki programom rządowym, takim jak Aktywna Tablica czy Pracownie Przyrodnicze. W ich popularność na pewno wpisuje się intuicyjna obsługa, którą zyskujemy dzięki wbudowanym narzędziom i aplikacjom, np. do adnotacji czy prezentacji. Do obsługi dotyku najlepiej sprawdzą się dołączane do monitora rysiki, jednak jeśli nie zależy nam na aż tak wysokiej precyzji, to palce także sprawdzą się idealnie.

 

ZOBACZ DEDYKOWANE PRODUKTY

 

 

ZESTAW INTERAKTYWNY

Tablica interaktywna + projektor

Oprócz monitorów, na uwagę zasługują również zestawy interaktywne, które składają się z tablicy, projektora i komputera. Nie są one tak zaawansowane technologicznie, jednak wciąż oferują nauczycielom możliwość nanoszenia notatek i dotykowej integracji.

 

ZOBACZ DEDYKOWANE PRODUKTY

 

 

MONITORY INFORMACYJNE

Czy są potrzebne?

Jeżeli nie tylko sale lekcyjne chcemy wyposażać technologicznie, to warto zwrócić uwagę na monitory informacyjne, które zamontowane w głównym hallu i korytarzach szkoły mogą na bieżąco informować m.in. o aktualnych zastępstwach czy planowanych wydarzeniach. Zarządzanie nawet kilkoma monitorami w całej placówce będzie bardzo proste i bez problemów będzie mogło się odbywać np. z sekretariatu czy portierni.

 

ZOBACZ DEDYKOWANE PRODUKTY

 

 

WIZUALIZERY

Jak je wykorzystać?

Świetnym dodatkowym narzędziem do współpracy jest wizualizer, znany także jako kamera do dokumentów. To proste urządzenie, które pozwoli nam przechwycić obraz dowolnych przedmiotów i przenieść je w powiększeniu na duży ekran. Dzięki dedykowanym przystawkom do mikroskopu, idealnie sprawdzi się w naukach przyrodniczych.

 

ZOBACZ DEDYKOWANE PRODUKTY

 

 

LABORATORIA CYFROWE

Nauka STEM

Przy samych naukach przyrodniczych, które bardzo często sprawiają uczniom problemy, warto zwrócić uwagę na laboratoria cyfrowe Einstein. To zestawy wyposażone w tablet, oprogramowanie i masę czujników, które znacznie ułatwiają zrozumienie różnych procesów zachodzących np. w biologii. Einstein oferuje tym samym pakiety gotowych lekcji z:

  • chemii
  • biologii,
  • fizyki.

 

ZOBACZ DEDYKOWANE PRODUKTY

 

 

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE

Elektroniczne klocki i roboty?

Mając także na uwadze naukę programowania, warto zapoznać się z robotami interaktywnymi. Uczniowie najpierw muszą złożyć takiego robota, a następnie zaprogramować mu różne funkcje, np. poruszanie się. Oprócz robotów dostępne są także klocki elektroniczne, które pozwalają budować od samych podstaw.

 

ZOBACZ DEDYKOWANE PRODUKTY

 

 

OKULARY WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI (VR)

Nauka w wirtualnej rzeczywistości

Jedną z najnowszych technologii stosowanych w szkolnictwie są okulary VR. Wykazano, że wirtualna rzeczywistość pozytywnie wpływa na obiór przekazu i przyswajanie wiedzy. Przygotowano ponad 1000 materiałów, w tym trójwymiarowe obiekty czy skomplikowane struktury.

 

ZOBACZ DEDYKOWANE PRODUKTY

 

 

 

ZOBACZ POZOSTAŁE PRODUKTY

 

 

Dzięki nabytemu doświadczeniu jesteśmy pewni, że pomożemy wybrać odpowiednie produkty dostosowane do potrzeb nauczycieli i uczniów. Chcemy zagwarantować pełne zadowolenie i satysfakcję z nauki.

Zapraszamy do kontaktu. 

 

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane

Pozostajemy do Państwa dyspozycji również pod numerami telefonów
(32) 210 22 11 lub 326 33 00

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony









Sklep internetowy Shoper.pl